Θεσσαλονίκη Πρόγνωση καιρού

ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ – ΠΑΟΚ: 56-78

Με νίκη ξεκίνησε ο ΠΑΟΚ τους αγώνες στο διεθνές τουρνουά “Κίτιον” που πραγματοποιείται στη Λάρνακα. Ο ΠΑΟΚ νίκησε με 78-56 την διοργανώτρια ΑΕΚ, στην πρώτη ημέρα των αγώνων...

Ο Σούλης Μαρκόπουλος χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του, από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, καθώς από τα παιχνίδια αυτού του τουρνουά, που θα είναι και τα τελευταία πριν την έναρξη του πρωταθλήματος, περιμένει να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα.

Το παιχνίδι είχε συναρπαστική εξέλιξη, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και τον ΠΑΟΚ να επιβάλει πλήρως το δικό του παιχνίδι στην τέταρτη περίοδο. Με εξαιρετική άμυνα και καλές επιλογές στην επίθεση και επιμέρους σκορ 22-4, ο ΠΑΟΚ έφτασε σε εύκολη νίκη με 78-56.

Τα Δεκάλεπτα: 17-13, 36-39, 52-56, 56-78
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ: Παντελής, Μπελούσοφ 2, Προκοπίου, Στρίκλαντ 13, Μπέικερ 7, Ντούγιοβιτς 11 (2), Νεοφύτου 3 (1), Ντάμπκο 2, Παβλόφσκι 2, Γουάρκ 9 (1), Κρεπάλοβιτς 2, Βουσίκεβιτς 5.
ΠΑΟΚ (10/24 βολές, 22/41 δίποντα, 8/20 τρίποντα, 40 ριμπάουντ, 18 ασίστ, 7 κλεψίματα, 13 λάθη, 5 κοψίματα): Μονρό 15 (2), Καυκής 10 (1), Γκρέγκορι 14 (2), Ταπούτος 3 (1), Καλλές 2, Τσιάρας 3, Εϊβερι, Καλαϊτζίδης 7 (1), Γιαννακίδης, Ντρόμπνιακ 8 (1), Γκετσέφσκι 10, Χέλιγουελ 6.

* Στο πρώτο παιχνίδι της ημέρας, ο Κολοσσός Ρόδου νίκησε 85-51 την ΕΘΑ.