Θεσσαλονίκη Πρόγνωση καιρού

Η ΛΟΥΖΕΡΠΟΥΛ ΕΚΤΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΕΝΤΙΝΓΚ!!!!ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ!!!!

Η Λίβερπουλ έκανε σήμερα άλλη μία αρνητική έκπληξη στους οπαδούς της, καθώς ηττήθηκε μέσα στην έδρας της με 2-1 από την Ρέντινγκ, η οποία βρίσκεται στην 21η (!!!!!) θέση της Τσάμπιονσιπ και αποκλείστηκε από την συνέχεια του Κυπέλλου.

Μάλιστα οι «κόκκινοι» είχαν προηγηθεί στο σκορ με αυτογκόλ του Μπερτράν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο η τύχη τους στην επανάληψη δεν ήταν ανάλογη. Συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, ο Μπεναγιούν ανέτρεψε μέσα στην περιοχή τον Λονγκ, ο διαιτητής έδωσε πέναλτι και ο Σίγκουρντσον το μετέτρεψε σε γκολ, στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση.

Στον έξτρα χρόνο τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο άσχημα για την Λίβερπουλ, καθώς στο δέκατο λεπτό της ο Γκούναρσον έκανε την σέντρα από δεξιά και ο Σέι Λονγκ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και την Ρέντινγκ στους «32» του Κυπέλλου.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας η Νιούκαστλ με χατ-τρικ του Λόβενκραντς (10’, 40’, 72’) επιβλήθηκε 3-0 της Πλίμουθ και προκρίθηκε άνετα στην επόμενη φάση, όπου θα αντιμετωπίσει την Γουέστ Μπρομ.

Τα αποτελέσματα του τρίτου γύρου:

Μπέρμιγχαμ - Νότιγχαμ Φόρεστ 1-0
62' Φέργκιουσον

ΚΠΡ - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 2-3
71' πεν. Μπουζάκι, 88' Στιούαρτ - 19' Γουίλιαμσον, 68' Γουόρντ, 70' Κρέσουελ

Κόβεντρι - Πόρτσμουθ 1-2 παρ.
22' Μπεστ - 90' αυτ. Ράιτ, 120' Ααρον Μοκοένα

Ντέρμπι - Μίλγουολ 5-3 πεν. (1-1)
114' Ντέιβις - 108' Μόρισον

Μπρίστολ Σίτι - Κάρντιφ 1-1 (πρώτος αγώνας)
76' Τσόπρα - 90' Γουίλιαμς

Τετάρτη 14/1/2010

Λίβερπουλ - Ρέντινγκ 1-2
45+1' αυτ. Μπερτράντ - 90+3' πεν. Σίγκουρντσον, 100' Λονγκ

Νιούκαστλ - Πλίμουθ 3-0
10', 40' και 73' Λόβενκραντς