Θεσσαλονίκη Πρόγνωση καιρού

Ο ΠΑΟΚ ΝΙΚΗΣΕ 2-3 ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΟΝ ΑΡΗ ΣΤΟ ΒΟΛΕΙ

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι της Θεσσαλονίκης αφού επικράτησε με 3-2 σετ του Άρη στο κλειστό των "Βασιλικών", σ' ένα ματς με απίστευτο φινάλε...
Ο Δικέφαλος του Βορρά είχε εκρηκτικό ξεκίνημα και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 σετ στην έδρα του "αιωνίου" αντιπάλου και όλα έμοιαζαν εύκολα. Δεν ήταν όμως...

Οι "κίτρινοι" βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και κατάφεραν να ισοφαρίσουν, στέλνοντας το παιχνίδι στο τάι μπρέικ. Εκεί, οι παίκτες του Άρη έφτασαν μια ανάσα από τη νίκη αφού ήταν μπροστά στο σκορ με 14-7, όμως σπατάλησαν 8 ευκαιρίες να πάρουν το σετ και το πλήρωσαν.

Οι παίκτες του Γιάννη Μέλκα πέτυχαν μια τεράστια και... ηρωική ανατροπή και έφυγαν νικητές παίρνοντας το σετ με 18-16.

Μ' αυτό το αποτέλεσμα ο Δικέφαλος του Βορρά επέστρεψε στις νίκες μετά από πέντε αγώνες, ενώ αντίθετα τα ανεπιτυχή αποτελέσματα για τον Άρη δεν έχουν τελειωμό.

Τα σετ: 21-25, 21-25, 25-17, 29-27, 16-18

ΑΡΗΣ (Οικονομίδης): Κοβάτσεβιτς 19 (13/25 επ., 4 άσοι, 53% υπ. - 47% άριστες), Τερζής 7 (5 μπλοκ), Τακουρίδης 5 (3/6 επ.), Κιόσης 9 (5/7 επ., 4 μπλοκ), Μιλιβόγιεβιτς 4 (4/14 επ., 69% υπ. - 63% άριστες), Ρουμελιώτης 29 (22/47 επ., 7 άσοι) / Παπαδημητρίου (λ, 53% υπ. - 30% άριστες), Πιπέργιας, Σαρικεΐσογλου 6 (4/6 επ.)

ΠΑΟΚ (Μέλκας): Παντακίδης 2 (2/6 επ.), Χιέτανεν 20 (14/21 επ., 6 μπλοκ, 53% υπ. - 30% άριστες), Μποζίδης 2, Μπρούνερ 15 (8/13 επ., 6 μπλοκ), Ογιανσίβου 24 (15/35 επ., 5 άσοι, 4 μπλοκ), Λινς 14 (12/26 επ., 2 μπλοκ, 62% υπ. - 44% άριστες) / Δημητρακόπουλος (λ, 74% υπ. - 47% άριστες), Χατζηηλιάδης, Αλμαλής, Ντίνας 1, Ωρολογάς, Πλίκας 1