Θεσσαλονίκη Πρόγνωση καιρού

Στην παράταση τη Σεντεβίτα ο ΠΑΟΚ

Με δύο βολές του Predrag Drobnjak, μόλις τρία δευτερόλεπτα πριν από το τέλος της παράτασης, ο ΠΑΟΚ νίκησε 83-82 την Cedevita Zagreb και κατέκτησε την τρίτη θέση στο διεθνές τουρνουά που διεξάγεται στο Vrsac...

Το παιχνίδι είχε συναρπαστική εξέλιξη, με τον ΠΑΟΚ να πραγματοποιεί πολύ καλή εμφάνιση στην δεύτερη και τρίτη περίοδο του αγώνα. Η Cedevita ισοφάρισε στην τελευταία επίθεση της κανονικής διάρκειας του αγώνα και το παιχνίδι κρίθηκε στην παράταση.

Τα Δεκάλεπτα: 21-24, 43-40, 61-52, 74-74 (κανονική διάρκεια), 83-82
ΠΑΟΚ: Monroe 7, Καυκής 4, Δεμερτζής, Gregory 13 (1), Drobnjak 16 (1), Γιαννακίδης, Καλαϊτζίδης 4 (1), Τσιάρας 8 (2), Καλές 2, Avery 10 (2), Helliwell 4, Gecevski 15 (2).
CEDEVITA ZAGREB: Subotic 3 (1), Mobley 12 (2), Krasic 11 (1), Zizic 21, Rudez 20 (4), Kovacevic, Anderson 4, Kuljanin 2, Kastropil, Opacak 9 (1).