Θεσσαλονίκη Πρόγνωση καιρού

ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΟΚ:ηττα με 81-62 από την Χέμοφαρμ

Στον μικρό τελικό του φιλικού τουρνουά του Βρσατς θα αγωνιστεί το Σάββατο (3/10) ο ΠΑΟΚ μετά την ηττα με 81-62 από την πιο έτοιμη-όπως αποδείχτηκε- Χέμοφαρμ την Παρασκευή (2/10)...

Ο «δικέφαλος» του βορρά το πάλεψε για ένα ημίχρονι αλλά τελικά έχασε την επαφή του με το σκορ στην επανάληψη.

Οι Θεσσαλονικείς επηρεάστηκαν σημαντικά από διαιτητικά σφυρίγματα, εξαιτίας των οποίων τους καταλογίστηκαν τέσσερα αντιαθλητικά φάουλ και μια τεχνική ποινή. Αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον μικρό τελικό (18:30) είναι η Τσεντέβιντα Ζάγκρεμπ

Δεκάλεπτα: 26-16, 43-43, 64-54, 81-62

ΧΕΜΟΦΑΡΜ: Πάβκοβιτς 3, Ντεσπότοβιτς, Μπόζοβιτς 7 (1), Στίβενσον 9 (2), Σούταλο 2, Κρστόβιτς 16 (2), Βούλιτς, Μάρκοβιτς 13 (2), Ομπρένοβιτς, Πέτροβιτς, Μπορίσοφ 4,Μαριάνοβιτς 9, Κάτιτς 15, Μακβάν 3 (1).

ΠΑΟΚ: Μονρό 14 (1), Καυκής 4, Δεμερτζής, Γκρέγκορι 13, Ντρόμπνιακ 15 (1), Γιαννακίδης, Καλαϊτζίδης 2, Τσιάρας 2, Καλλές, Εϊβερι 4, Χέλιγουελ, Γκετσέφσκι 8.