Θεσσαλονίκη Πρόγνωση καιρού

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΑΝΤΟΣ,ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΟΚ-ΓΙΑΝΝΙΝΑ 2-0

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη σε εντός έδρας για το δικέφαλο που μετά το 1-0 επί του Ηρακλή υπέταξε στο… ρελαντί τον ΠΑΣ Γιάννινα στην Τούμπα μέσα σε… τρία λεπτά! Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λίνο στο 43′, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Αραμπατζής έκανε το 2-0. Στο δεύτερο μέρος χωρίς πολλές ευκαιρίες και δίχως πίεση ο δικέφαλος έψαξε και το τρίτο γκολ χωρίς ωστόσο να το πετυχαίνει, πραγματοποιώντας ωστόσο μια θετική εμφάνιση.Οι δηλώσεις του Σάντος...
Ήταν μία δίκαιη νίκη σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και προσπάθησε να δημιουργήσει προϋποθέσεις για γκολ. Ο ΠΑΣ ήταν καλά τοποθετημένος και μας δυσκόλεψε αρκετά. Πάντα όταν είχε την μπάλα στα πόδια της η ομάδα των Ιωαννίνων, έψαχνε τις προϋποθέσεις για γκολ κάτι που έκανε το παιχνίδι αμφίρροπο. Είχαν μία σημαντική ευκαιρία με ένα φάουλ. Εκεί είχαμε τύχη όμως το ποδόσφαιρο έχει τέτοιες στιγμές. Από εκεί και πέρα καταφέραμε κι εμείς με μία στημένη φάση να βάλουμε το γκολ, καταφέραμε να βάλουμε πολύ σύντομα και ένα δεύτερο τέρμα, κάτι που απελευθέρωσε τους παίκτες μου. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να βάλουμε και ένα τρίτο γκολ για να τελειώσουμε οριστικά το παιχνίδι. Γενικά στο δεύτερο ημίχρονο πάντως δεν αγωνιστήκαμε πολύ καλά και δεν δημιουργήσαμε ευκαιρίες. Δεν κρατάγαμε την μπάλα μπροστά και είναι κρίμα γιατί είχαμε τις προϋποθέσεις να πετύχουμε και άλλα τέρματα. Η ομάδα μας πολλές φορές κοβόταν στα δύο. Βέβαια στο δεύτερο ημίχρονο ούτε ο ΠΑΣ κατάφερε να μας δημιουργήσει κάποια μεγάλη ευκαιρία και γι΄ αυτό λέμε ότι ήταν μία δίκαιη νίκη. Αυτή τη νίκη θέλουμε να την αφιερώσουμε στον Μπιζέρα που τραυματίστηκε στην προπόνηση και βγήκε σήμερα από το νοσοκομείο. Ευτυχώς η κατάσταση του δεν είναι τόσο άσχημη όσο θα μπορούσε. Επίσης θα θέλαμε να αφιερώσουμε τη νίκη αυτή στρον κ. Ζαγοράκη που ήταν τόσο καιρό μαζί μας, μας στήριξε και έφτιαξε όλο αυτό το πλάνο. Και βέβαια στον καινούριο πρόεδρο τον κ. Βρύζα, που είχε την πρώτη του παρουσία στον προεδρικό θώκο και του ευχόμαστε πολλές επιτυχίες». Για το γεγονός ότι χρησιμοποίησε κάπως αργά τον Κουτσιανικούλη είπε: «Υπήρχαν οι χώροι όμως δεν τους εκμεταλλευτήκαμε γιατί δεν κρατούσαμε την μπάλα στα πόδια για να ανέβει όλη η ομάδα. Δεν θέλουμε το ποδόσφαιρο μας να βασίζεται στις αντεπιθέσεις όμως δυστυχώς στο δεύτερο ημίχρονο αυτό κάναμε συνέχεια. Θα έπρεπε να είχαμε φθάσει με καλύτερη οργάνωση και περισσότερους παίκτες στην αντίπαλη περιοχή, ώστε να δημιουργήσουμε περισσότερες ευκαιρίες».