Θεσσαλονίκη Πρόγνωση καιρού

Η ΠΑΡΤΙΖΑΝ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ

Η Παρτιζάν νίκησε με 2-1 τον Ερυθρό Αστέρα στο μεγάλο ντέρμπι του σερβικού πρωταθλήματος για την 13η αγωνιστική, μολονότι αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 49’...
Ο Βραζιλιάνος στράικερ Κλέο, ο οποίος έγινε ο πρώτος παίκτης μετά από είκοσι ολόκληρα χρόνια που πέρασε από την μία μεγάλη ομάδα του Βελιγραδίου στην άλλη, πέτυχε το νικητήριο γκολ για την Παρτιζάν με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού.
Η Παρτιζάν είχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο και άνοιξε το σκορ με τον Σενεγαλέζο, Λαμινέ Ντιαρά στο 4’ με προβολή σε σουτ του Κλέο. Δύο λεπτά πριν την συμπλήρωση ο 45 λεπτών ο Ερυθρός Αστέρας ισοφάρισε όταν ο Κνέζεβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του σε σέντρα του Γέφτιτς. Ο Κνέζεβιτς αποβλήθηκε στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου με δεύτερη κίτρινη κάρτα όταν πάτησε τον Λέκιτς ο οποίος ήταν πεσμένος στο γρασίδι. Παρά το αριθμητικό του πλεονέκτημα ο Αστέρας δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ.